Vitamín D

Cítíte se také po zimě unavení, bez nálady? Svádíte to na jarní únavu, ale může to být klidně nedostatek vitamínu D, který se po zimě projeví. Chybí vám i vitamín K2 a hořčík. Tyto vitamíny mají v těle docela důležitou úlohu. U nás trpí nedostatkem vitamínu D velké procento obyvatel.

V létě chodíte na sluníčko a tak vitamín D doplňovat nepotřebujete. Ale přes zimu je potřeba ho doplňovat stravou nebo potravinovými doplňky. Je potřebný při nedostatku slunečních paprsků, vhodný během zimních měsíců, od podzimu do začátku jara, je užitečný i v oblastech s inverzí a smogem.

Vzpomínáte si na dětství, na pachuť rybího tuku, který nám maminky nutily. Takové to - koukej to spolknout nebo dostaneš křivici. Ale dělaly dobře. Bylo to nechutné, nutily nás, ale bylo to v té době správné. Dnes to nahradil vitamín D v kapkách a je stále pro malé děti potřebný.
Třeba se ale k rybímu tuku jednou zase vrátíme, protože nedostatek vitamínu D trápí přes 80% evropské populace.

Podávání vitamínu D není vhodné jenom pro děti, ale doporučuje se pro doplnění jeho denní potřeby i seniorům, ženám v menopauze, sportovcům, vegetariánům, ale hlavně dětem a mládeži v období růstu.

Křivice (rachitida) se už asi v téhle době neobjevuje, to si pamatují jen ti starší. Kdo se ale rád opaluje, má rád sluníčko, tak jako já, asi tolik nedostatkem vitamínu D netrpí. Alespoň přes léto ne. Ale od podzimu do jara je potřeba vitamín D doplňovat. Já používám tyto dva produkty. A od jara do podzimu vitamín D vyměním za Prosun plus s beta-karotenem.

Na sluníčko moc lidí nechodí. Buď jsou uzavřeni v práci, v budovách nebo se bojí ozónové díry, rakoviny kůže. Kdo pracuje v přírodě a to byla i většina našich předků, tyto problémy nemá. V zemích, kde se lidé zahalují, problémy s vitamínem D mají.

K čemu nám vitamín D vlastně je?

Velmi zjednodušeně lze říci, že nám Vitamín D pomáhá udržet si v těle dostatek vápníku. Vyvinul se poprvé asi před 300 miliony let, když se naši dávní předci, mořští obratlovci, vydali na svou pouť na souš. V mořské vodě je vápníku více než dost. Na souši je to ale horší. Proto je potřeba vitamín D, který nám pomáhá vápník nahromadit takříkajíc do zásoby.

Dostatečné množství vitamínu D je zásadní pro všechny věkové skupiny, včetně dětí. Po létě ubývá denního světla, proto i naše schopnost vyrábět si vitamín D v kůži klesá. Je vědecky prokázáno, že vysoké hladiny vitamínu D poskytují ochranu před těžkou formou Covid-19. Vitamínem D pomůžeme kostem, prokazatelně si snížíme riziko cukrovky a srdečně-cévních onemocnění.

VitaD3tabs a VitaD3caps

POJĎTE SI O TOM POPOVÍDAT NA

ZDRAVÍ I PO PADESÁTCE

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS 
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz

U NÁS NAJDETE I DOPLŇKY STRAVY BEZ

Mám okolo sebe spoustu produktů pro zdraví a to víc jak 20 let. Přesto o nich většina lidí neví a nevyzkoušela je. Spousta lidí má problémy s imunitou a cukrovkou, s klouby, nadváhou a nic jim na to nezabírá. Pojďte mezi nás a vyzkoušejte to a uvidíte. Určitě si je oblíbíte vy i vaše okolí. A přinesou vám třeba i víc než jen lepší zdraví.